PR & Marketeri / Vanzari

Customer Care Specialist Full Time

Acest post a fost ocupat

Angajator

Giftology.ro - Cadouri originale, amuzante, inteligente.

Mai multe despre companie

Candidatul ideal:

Cautam un coleg cu abilitati excelente de comunicare verbala si scrisa pentru a interactiona cu clientii nostri fata in fata, telefonic, prin chat si email.

Abilitati si cunostinte necesare:

  • Abilitate de comunicare naturala, in mod placut, cu o atitudine pozitiva
  • Orientare spre client si spre rezolvarea solicitarilor acestuia
  • Capacitate de organizare si de lucru atat individual cat si in echipa
  • Simt al responsabilitatii, atentie la detalii, gandire logica si structurata
  • Cunostinte de operare calculator – Pachetul Microsoft Office, Internet, Email, Chat

Sunt considerate un avantaj:

  • Cunostinte in Magento si/sau Wordpress
  • Experienta in call center/ customer care/ vanzari/ e-Commerce
  • Pasiunea pentru mediul online

Descrierea jobului:

  • Comunicare post livrare cu clientii pentru o experienta de cumparare excelenta si pentru solicitarea feedback-ului cu privire la comenzile plasate si navigarea acestuia in site
  • Intelegere, propunere si implementare strategii de fidelizare a acestora
  • Transmitere informatii catre clienti despre produse si disponibilitatea acestora prin telefon, email si chat
  • Gestionarea si rezolvarea solicitarilor si reclamatiilor primite din partea clientilor in conformitate cu politicile companiei si legislatia in vigoare
  • Gestionarea expeditiilor si comunicarea permanenta reprezentantii serviciului de curierat pentru livrarea coletelor la timp
  • Comunicarea permanenta cu echipa pentru imbunatatirea permanenta a calitatii serviciilor

Mediul de lucru este unul prietenos, intr-o echipa tanara si simpatica.

Program de lucru: Luni-Vineri 10.00 – 18.00.