Vanzari

Specialist SEM Part Time

Acest anunț are peste 30 zile și s-ar putea sa nu mai fie de actualitate.

Angajator

- Plafar - produse naturiste / bio

Mai multe despre companie

Candidatul ideal
Experienta in marketing online;
Cunoasterea mediilor sociale online (Facebook, Google, etc.);
Reprezinta un avantaj: cunostinte Photoshop; cunostinte html/css; alte cursuri de specialitate in domeniu;
Experienta in derularea campanii PPC in Google Adwords (Obligatoriu) si Facebook;
Cunostinte despre piata e-commerce din Romania;
Experienta minima de lucru cu platformele de email marketing;
Cunostinte SEO, SEM si Social Media;
Cunoastere limbii engleze la nivel mediu-avansat;
Seriozitate, punctualitate, responsabilitate – Persoana orientata catre client, organizata, autodidacta.
Descrierea jobului
Propune si implementeaza campanii de marketing online: campanii PPC (Adwords si Facebook)
Administreaza si optimizeaza campaniile in derulare;
Optimizeaza si valorifica bugetul destinat promovarii online;
Realizeaza concepte creative pentru promotiile derulate;
Creeaza texte si concepte pentru newsletter, bannere si alte materiale de promovare;
Analizeaza lunar eficienta campaniilor online gestionate si propune idei pentru imbunatatirea lor;

Nivel carieră: Entry (0-2 ani)
Salariu oferit: Negociat în urma interviului
Limbi străine: Engleză

Asteptam CV-ul tau mai jos, pe eComJobs!

Detalii

  • Adăugat la: Adăugat de 2 luni
  • Oraș: Bucuresti
  • Zona/Cartier: Hala Traian
  • Titlu: Specialist SEM