Administratori / Editori / PR & Marketeri

Responsabil documentare online Full Time

Angajator

Leroy Merlin - Bricolaj, constructii

Parcursul omnicanal al companiei Leroy Merlin debuteaza cu un proiect non- ecommerce, de publicare online a gamei din magazine. Suntem in cautarea unui responsabil documentare care sa gestioneze acest proces impreuna cu echipa de Achizitii.

Descrierea jobului

·         Este responsabil de documentarea tehnică a produselor și de gestionarea informațiilor corecte despre produse pe site;

·         Va lucra la un proces de standardizare denumiri, caracteristici & filtre;

·         Organizează informațiile, categoriile, filtre din punctul de vedere al clientului și propune maparea lor în site;

·         Structurează informațiile despre produse ținând cont de nevoile clientului;

·         Definește criteriile de  segmentare web și ierarhii de produse/ familii;

·         Integrează și se asigură că afișajul web este în concordanță cu cel din magazine;

·         Alege și propune tool-uri, pedagogie, content și video la fiecare produs/ familie de produse;

·         Lucrează în stransă legătura cu echipele Merchandising & Centrală de Achiziții.

Candidatul ideal

·         Experiență în documentare de produs;

·         Experiență în e-commerce (nu e obligatorie, dar poate fi un plus);

·         Buna cunoaștere a gramaticii limbii române;

·         Abilități de comunicare și relaționare;

·         Atentie la detalii;

·         Team-player;

·         Gândire creativă și analitică;

·         Proactivitate și responsabilitate profesională;

·         Bune abilităţi de organizare şi planificare;

·         Cunoștințe limba engleză  la nivel avansat;

Detalii

  • Adăugat la: Adăugat de 3 săptămâni
  • Oraș: Bucuresti
  • Zona/Cartier: Str Icoanei, nr 13
  • Titlu: Responsabil documentare online