Editori / Logistica

Operator introducere date Full Time

Angajator

CERINTE

-Studii superioare absolvite sau in curs de absolvire;
– Cunostinte PC – MS Office (Word, Excel, Outlook) – nivel avansat;
– Atestat de operator calculator si/sau contabilitate si gestiune primara (constituie avantaj);
– Capacitate de organizare si planificare;
– Persoana cooperanta si cu spirit de echipa;
– Persoana atenta la detalii, ce ofera seriozitate si punctualitate;
-Persoana dornica sa invete;
-Persoana dinamica, perseverenta, cu atitudine proactiva, cu abilitati bune de comunicare;
– Experiența într-o poziție similara ( constituie avantaj);                                                                                                                       -Experienta in relatii client, reprezinta un avantaj;
– Orientare catre client;

DESCRIERE JOB

Responsabilitati:
– Evidenta stocurilor, introducerea datelor si prelucrarea tuturor operatiunilor de gestiune (intrari, iesiri, transferuri);
– Emitere avize livrare;
-Prelucrarea rapoartelor  specifice activitatii;
Ofera suport informatic in procesarea si controlul activitatilor desfasurate in depozit, de la receptie, pregatire comenzi, stocare marfa, pana la livrare bunuri catre magazinele companiei;
– Raspunde de inregistrarea corecta a datelor in sitemul informatic al companiei, date cu privire la tranzactiile de marfa din depozit – datele de intrare/stocare/iesire, emitere NIR, PV, alte documente specifice activitatii din depozit;
– Verifica ca documentele de intrare/iesire marfa( avize, fise, alte documente specifice) sa fie similare cu datele introduse/prelucrate in sistem;
– Efectueaza operatiuni de intrare/iesire marfa prin sistem;
– Controleaza si ahiveaza documentele aferente operatiunilor de depozitare si/sau de receptie/livrare marfa;
– Monitorizeaza, emite si transmite zilnic catre superior rapoarte cu privire la toate tranzactiile efectuate( receptie marfa, livrari efectuate in platforma, comenzi importate);
– Asigura miscarea stocurilor prin efectuarea transferurile de marfa din stocul central in substocuri si retur .
– Raspunde de utilizarea corecta si pastrarea in bune conditii a documentelor cu regim special.

-Mentine permanent legatura cu personalul din magazine in scopul imbunatatirii activitatii curente.

OFERTA

-Salariu confidential;
-Program de lucru  Luni-Vineri,8 ore. Ora inceperii programului discutabila la interviu.

Detalii

  • Adăugat la: Adăugat de 2 săptămâni
  • Oraș: Bucuresti
  • Zona/Cartier: sector 4,Sos Oltenitei
  • Titlu: Operator introducere date