Editori

Operator documentare magazin online Full Time

Angajator

Jadflamande.ro - Import , distributie si comert online

Mai multe despre companie

Descrierea jobului:

– documentarea tehnica a produselor pe platforma e-commerce Presta Shop
– standardizare denumiri, caracteristici si filtre
– up-date baza de date magazin online
– organizarea informatiilor, categoriilor, filtrelor din punct de vedere al clientului, maparea lor
– propune instrumente, content si video la fiecare produs/familie de produse
– integreaza si se asigura ca afisajul web este in concordanta cu produsul
– up-date baza de date magazine online
– informari clienti, newsletter, blog, facebook, etc
– competente in lucrul cu template-uri
– prelucrarea simpla a imaginilor produselor
– mediu de lucru placut

Cerinte:
– experienta in e-commerce
– experienta in operarea pe platforma e-commerce
– experienta in contentwriting
– cunoasterea perfecta a limbii romane;
– cunostinte medii de limba engleza ;
– nivel avansat de operare PC ( cunostinte avansate de Excel, Photoshop sau un alt editor de imagini)
– persoana responsabila, creativa, atenta la detalii, capacitate de gandire rapida si analitica.
– abilitati de comunicare (scris si vorbit)

Activitatea se desfasoara integral la sediul firmei!

Asteptam CV-ul tau mai jos, pe eComJobs! Multumim!

Detalii

  • Adăugat la: Adăugat de 5 zile
  • Oraș: Bucuresti
  • Zona/Cartier: Splaiul Independentei 319
  • Titlu: Operator documentare magazin online

ECHIPA Jadflamande.ro