PR & Marketeri

Online campaign specialist Full Time

Acest anunt a expirat si nu mai accepta noi CV-uri!

Angajator

Arabesque - Materiale de constructii

Ca membru al echipei de marketing on-line vei fi responsabil de optimizarea campaniilor digitale Arabesque

Candidatul ideal:
-înțelegere solidă de performance marketing, conversie și customer acquisition;
-experiență cu instrumente de website analytics (de exemplu, Google Analytics, etc.) si cu instrumente, cum ar fi: Google Tag Manager, Google Search Console, Omniconvert, Hotjar, etc.
-abilități de bază HTML, astfel încât sa poate pune în aplicare testele și de a efectua modificările necesare;
-a lucrat anterior în implementarea de a A/ B testing
-este în permanență la curent cu cele mai recente tendințe și cele mai bune practici în SEO, SEM si CRO;

Descrierea jobului:

-Monitorizeaza zilnic indicatorii de performanta ai site-ului si propune teste si solutii care ii pot imbunatati
-Supervizeaza agentiile de media, analizeaza continuu indicatorii de performanta a campaniilor in desfasurare, identifica tendințele și perspective pentru a obține ROI maxim in content marketing, PPC, campanii de e-mail marketing și social media;
-Implementeaza procese de CRO
-Supervizeaza implementarile de front end rezultate din A/B testing ori din recomandarile agentiilor
-Supervizeaza calendarul de implementari campaniiRaportare periodica a campaniilor
-Raportare periodica a campaniilor

Asteptam CV-ul tau mai jos, pe eComJobs!