PR & Marketeri

Junior Marketing Specialist Full Time

Acest post a fost ocupat

Angajator

Giftology.ro - Cadouri originale, amuzante, inteligente.

Mai multe despre companie

Cerinte:

  • Studii superioare de Marketing sau Comunicare si Relatii Publice
  • Cunoasterea limbii engleze – Avansat
  • Cunoasterea pachetului Microsoft Office (in special Excel, Word & Power Point) – Avansat

Reprezinta un avantaj:

  • Cunostinte sau experienta anterioara in Wordpress
  • Cunostinte sau experienta anterioara in Magento
  • Cunostinte sau experienta pe realizarea de newslettere in platforma Mailchimp

Responsabilitati:

  • Listare de produse pe site – Elaborarea descrierilor pentru produsele noi pe baza informatiilor de la furnizori
  • Elaborarea si trimiterea de newslettere saptamanale pe anumite teme sau produse cu ajutorul platformei Mailchimp
  • Social Media – promovarea site-ului, produselor si a evenimentelor organizate pe Youtube, Facebook, Instagram
  • Analiza portofoliului de produse si propunerea de campanii de promovare dedicate pentru cresterea vanzarilor
  • Urmarire si analiza campanii Adwords
  • Culegere si analiza feedback din partea clientilor

Program de lucru: 8 ore / zi (10:00-18:00), de luni pana vineri.