Editori / PR & Marketeri

Junior Content Creator & Customer Care Representative @ Învie Tradiția Full Time

www.invietraditia.ro - Comert online de produse traditionale romanesti

Junior Content Creator & Customer care representative @ Învie Tradiția

Descriere post

Daca esti pasionat de ecommerce si vrei sa incepi o cariera sanatoasa in domeniul marketing-ului si comunicarii online, dar, mai ales, daca dupa ce citesti misiunea noastra, te identifici cu ea (aici: http://www.invietraditia.ro/despre-noi/), te vrem in echipa noastra, la Învie Tradiția.

Postul va implica in prima faza crearea de content pentru categoriile principale ale site-ului si sectiunea de blog, in urma strategiei de marketing si a directiilor oferite de agentia de SEO si cea de publicitate. La inceput focusul va fi pe cunoasterea cat mai in detaliu a domeniului, prin activitati de reserach, creare de content, interactiune cu clientii magazinului, atat cei individuali cat si din zona corporate, urmand ca apoi sa se treaca intr-o zona de specialist si coordonator de marketing. Planul de cariera este unul pe termen lung si ofertant in ce priveste beneficiile.

Profil de candidat:

Ne dorim in primul rand un coleg dedicat si serios, care sa isi doreasca sa creasca si sa intre cat mai puternic in angrenajul echipei noastre si, mai ales, sa sustina prin munca si prezenta sa in cadrul echipei misiunea învie Tradiția – de a readuce in actualitate traditia si valorile nationale romanesti. Urmarim un candidat la inceput de cariera, chiar si student, dar caruia programul ii permite un job full time. skill set, ar trebui sa fie in primul rand deprins cu invatarea si sa fi interactionat, cel putin la nivel de teorie cu zona de creare de continut. Sa fie comunicativ si deschis, deoarece o parte a activitatii va implica interactiune cu clientii magazinului. Experienta practica poate sa fie 0, insa orice proiecte de voluntariat sau altele relevante, ajuta.

Responsabilitati:

–       Participarea la crearea si implementarea strategiei de content a magazinului online

–       Participarea la strategia SEO, SEM, Social Media si pentru celelalte canale de comunicare digitale si offline

–       Gestionarea zonei de content, atat pe partea de produs cat si pe partea de continut cu valoare de utilitate si educare.

–       Crearea de continut pentru media

–       Gestionarea comenzilor din platforma de comert online (Magento)

–       Raspundere cererilor clientilor (informații despre produse, disponibilitate,  etc)

–       Mentinerea relatiei cu furnizorii

Program de lucru:

8 ore / zi – 9 – 17:30

Beneficii:

–       Mediu foarte bun de inceput de cariera si posibilitate de dezvoltare pe termen lung

–       Echipa super. Vei lucra intr-un mediu placut si relaxat, alaturi de oameni care iubesc ce fac si isi fac treaba cu profesionalism.

–       Plan de cariera

–       Birou in zona centrala, in Bucuresti. Vis a vis de teatrul Metropolis

Asteptam CV-ul tau, odata cu raspunsul la urmatorul brief:

Scrie-ne mai jos (la TRIMITE CV) în maxim 150 de cuvinte povestea brâului. Care brâu? Acesta: https://www.invietraditia.ro/port-traditional/port-traditional-din-piele/brau-traditional-din-piele.html

Poate fi o poveste cu zmei și zâne, cu Subcarpați sau cu nea Petrică din Arduzel. Fă puțin research și descoperă firul poveștii. Sau, de ce nu, scrie-l chiar tu!

Detalii

  • Adăugat la: Adăugat de 2 săptămâni
  • Oraș: Bucuresti
  • Zona/Cartier: Mihai Eminescu, 142, Zona Teatrul Metropolis
  • Titlu: Junior Content Creator & Customer Care Representative @ Învie Tradiția