Administratori / Vanzari

ITGalaxy.ro angajeaza Agent Vanzari Online Full Time

Acest anunt a expirat si nu mai accepta noi CV-uri!

Angajator

ITGalaxy.ro - IT & C

Echipa ITGalaxy se mareste si cautam o persoana comunicativa, proactiva si responsabila pentru a se ocupa de clientii online.

Candidatul ideal
– capacitate de automotivare, ambitie,
– gandire logica, structurata, usurinta in a acumula noi cunostinte de natura tehnica, spontaneitate;
– orientare spre construirea unei cariere in domeniul Client-Service;
– atitudine pozitiva;
– orientare spre clienti. Identificarea usoara a nevoilor si cererilor clientilor;
– operarea programelor din suita Microsoft Office;

Descrierea postului:
– preluarea comenzilor facute prin intermediul magazinului online
– urmarirea, operarea si procesarea comenzilor pana la finalizarea acestora
– intocmirea documentelor necesare vanzarii produselor
– oferirea serviciilor de consultanta pentru achizitionarea produselor, furnizarea informatiilor despre produsele disponibile si stocuri
– colaborarea cu departamentul tehnic, redirectionarea clientilor care solicita informatii de natura tehnica
– oferte promotionale catre clienti
– negocierea conditiilor comerciale cu clientii;
– atingerea obiectivelor zilnice si a target-urilor lunare
– intocmirea de rapoarte
– urmarirea incasarilor pentru fiecare client in parte

Cerinte:

– Sa stie sa zambeasca si sa stie sa se distreze chiar si la locul de munca
– Sa fie dispusa sa invete. Daca nu invata, nu creste, daca nu creste, firma nu creste.
– Sa fie organizata… foarte organizata!
– Sa fie harnica. Lenea nu are ce cauta la noi in firma si ne plac doar oamenii care sunt dispusi sa de 110% pentru firma
– experienta pe un post similar (agent vanzari online) constituie un avantaj;
– cunostinte in domeniile: IT Hardware, multimedia (foto, video digital), electronice (home & portable entertainment);
– cunoasterea pietei de IT, electronice- in special retail-ul on-line confera un avantaj;
– cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu;
– abilitati de comunicare si prezentare;
– capacitatea de a lucra intr-o echipa;
– persoana entuziasta, determinata, cu initiativa;
– respecta imaginea si politica companiei in relatia cu clientii.

Oferta (bonusuri, beneficii):

– pachet salarial cu posibilitate de negociere in functie de rezultatele obtinute;
– comision din vanzarile realizate;
– bonusuri periodice in functie de indeplinirea anumitor planuri (target-uri)
– Calculator performant si birou (cu scaun cu tot) 🙂
– Atmosfera de lucru placuta si relaxanta
– Seriozitate (salariul si bonusurile le vei primii fara intarzieri… de fiecare data!)

Descrierea companiei
ITGalaxy.ro angajeaza Agent de Vanzari Online. Compania a infintat magazinul online www.itgalaxy.ro inca din 2007 la cererea clientilor sai, in acest moment magazinul afiseaza peste 50.000 de produse din gama IT&C, produse ingrijire personala, electrocasnice etc.

Fiind intr-o continua crestere ITGalaxy.ro are nevoie de noi membri in echipa, ne dorim oameni dedicati, care au experienta in vanzari online si care isi doresc sa creasca si sa se dezvolte odata cu firma.

Abia asteptam sa ne cunoastem si sa lucram impreuna! Aplica CV-ul mai jos, pe eComJobs!