PR & Marketeri

Digital Marketing&Content Manager Full Time

Acest post a fost ocupat

Angajator

DON MEN - Fashion/E-commerce

DON MEN isi cauta un nou membru al echipei! Daca esti pasionat de marketing online, PR, fashion& social media , te asteptam sa iti pui si tu „amprenta” pe DON-MEN.COM. Ne dorim un coleg creativ, pasionat si proactiv.

Responsabilitati:

1.   Crearea si implementarea unui plan de marketing(strategii noi, parteneriate, campanii, etc)

2.   Managementul conturilor de social media(postarea si revizuirea de continut, monitorizarea brandului si concurentei, derularea si monitorizarea campaniilor si managementul conversatiilor);

3.   Administrare newsletter;

4.   Administrare continut DON-MEN.COM(propuneri, design si implementare cu ajutorul Administratorului SEO si a programatorului);

5.   Descrieri produse noi si implementare in platforma online(Magento);

6.   Monitorizare Google Analytics in vederea optimizarii continutului, a identificarii profilului cumparatorului si a cresterii numarului de useri;

7.   Cresterea bazei de date;

8.   Crearea de chestionare pentru clienti;

9.   Crearea de continut pentru blog;

10. Mentinerea unei relatii cu jurnalistii si obtinerea de articole/interviuri in publicatiile online/comunicate presa;

11.  Monitorizarea competitiei.

Cerinte:

1.   Creativitate, pasiune, entuziasm, determinare, initiativa, atentie la detalii, energie pozitiva, modestie, simt al umorului;

2.   Experienta in e-commerce(de preferat in domeniul fashion);

3.   Abilitati de comunicare(romana/engleza) excelente: scris si vorbit(blogul personal sau cursurile in domeniu sunt un plus);

4.   Cunostinte bune de PC, Photoshop si Social Media.

Oferta:

1.   Pachet salarial competitiv+bonusuri;

2.   Acces la conferinte sau cursuri de specialitate;

3.   Program fix, 10.00-18.00, si care se respecta;

4.   Echipa mica, concentrata pe performanta si relatiile apropiate cu clientii sai;

5.   Atmosfera familiala, mediu de lucru frumos si relaxat;

Daca crezi ca acest job ti se potriveste perfect, abia asteptam sa te cunoastem! Te rugam sa ne trimiti CV-ul insotit si de o fotografie.