Vanzari

Consultant Vanzari Full Time

Angajator

Conectica.ro

Descrierea jobului:
– preluarea comenzilor facute prin intermediul magazinului online sau prin mail/telefon;
– urmarirea comenzilor clientilor, operarea si procesarea acestora in vederea finalizarii corespunzatoare;
– prezentarea si promovarea produselor comercializate, a ofertelor comerciale ale companiei catre clienti;
– acordarea asistentei d.p.d.v. tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
– actualizarea datelor in programul de gestiune;
– incasarea contravalorii marfurilor conform factura/bon fiscal in numerar sau card bancar;
– emiterea zilnica, la incheierea programului de lucru, a rolei jurnal (Z), privind incasarile efectuate prin numerar si card bancar;
– intocmirea zilnica la incheierea programului de lucru a monetarului si a documentului de incasari;
– adoptarea unei atitudini corecte, amabile, comerciale in fata clientului, persoana fizica sau juridical;
– respecta programul de lucru stabilit.

Candidatul ideal:
– studii medii sau superioare de preferinta;
– cunostinte operare PC: pachetul MS Office, Internet si aplicatii e-commerce ( constituie avantaj cunoasterea unui program de gestiune);
– atitudine de vanzator, orientat spre realizarea scopurilor companiei;
– atentie distributiva, simt pentru detaliu, capacitate rapida de decizie;
– sa fie o persoana dinamica, responsabila si organizata;
– capacitate de lucru in echipa;
– cunostiinte elementare in IT reprezinta un avantaj.

Detalii

  • Adăugat la: Adăugat de 1 lună
  • Oraș: Bucuresti
  • Zona/Cartier: zona Hala Traian - Universitatea Hyperion
  • Titlu: Consultant Vanzari